Kiedy dźwięk
staje się pasją

Filozofia Pona Sound


PURE

Pure oznacza czystość dźwięku, do której uzyskania dąży Pona Sound. Dzięki tej nowej technologii można usłyszeć dźwięk żywy i nieskalany.


ORIGINAL

Opracowana technologia jest czymś zupełnie innowacyjnym. Oryginalność to nie tylko coś nowoczesnego i niepowtarzalnego, ale również coś pierwotnego, nie poddanego zniekształceniom.


NATURAL

Naturalność to cel absolutny technologii Pona Sound. W dobie ciągłej ingerencji w to co oryginalne i czyste, należy dbać o to, by dążyć do odtworzenia takich dźwięków, jakie są faktycznie zarejestrowane.


AUDIO

Audio czyli sygnał foniczny w postaci fali akustycznej słyszalnej przez człowieka. Z łaciny audio to znaczy „słuchać”.

To motto przewodnie i filozofia, która towarzyszy nam na każdym etapie pracy. Technologia Pona Sound daje możliwość odkrycia muzyki i dźwięku w zupełnie nowym wymiarze. Podążamy za prawdą, zmieniając sposób sterowania systemem audio, dzięki czemu dźwięk nabiera dynamiki, głębokiego i naturalnego brzmienia. Nasze rozwiązanie nie jest subiektywną, lecz obiektywną modyfikacją wynikającą z praw fizyki. Usłysz to co dotąd niesłyszalne.

Nasze wartości

Pona Sound tworzą przede wszystkim ludzie z pasją, doświadczeniem i muzyką w sercu. Przez lata udało nam się wypracować szereg wartości na których opieramy swoje działania. To nieustająca chęć rozwoju dodaje nam energii i pomaga budować nową filozofię dźwięku.

Prawda nowe brzmienie jest bezwzględne i obiektywne
Wyjątkowość opatentowana technologia znajdująca szeroki zastosowanie
Innowacyjność wyszliśmy poza schematy i nie ulepszamy głośnika, a zmieniamy sposób sterowania sygnałem audio
Zaangażowanie tylko wzajemne wsparcie i doświadczenie zbliżają nas do wyznaczonych celów

Krótka historia odkrycia technologii Pona

Nasza historia zaczyna się w miejscu, w którym świat uznał, że o dźwięku wiemy już prawie wszystko. Równocześnie, jesteśmy w miejscu, w którym jeszcze nigdy w historii nie powstało tak wiele pomysłów na korekcję dźwięku, charakterystyki głośników nigdy nie były tak mocno kształtowane, a nagrania muzyczne nigdy nie wspinały się na tak wysoki poziom brzmieniowy.

Przy tym wszystkim, ku naszemu zaskoczeniu, okazało się, że można jeszcze więcej, jeszcze bardziej i jeszcze lepiej, ale za to wierniej i bardziej naturalnie! Jak to możliwe? - odkryliśmy zakłócenie, które jak się okazuje jest bolączka wszystkich, którzy pracują z dźwiękiem, ale do tej pory nie udało się go zlokalizować i opisać. Eliminując to zakłócenie, mając do dyspozycji te wszystkie wspaniałe narzędzia odkrywa się przed nami zupełnie nowa i wspaniała przestrzeń do korzystania ze wspaniałej jakości dźwięku!

Inżynier Jerzy Pona - jest jednym z twórców PONA Sound (Pure Orginal Natural Audio) To jego nazwisko stało się inspiracją do nazwy technologii. Nasze odkrycie niweluje zakłócenie występujące przy przetwarzaniu sygnału audio, oddając słuchaczowi pełny dźwięk podobny do tego, który usłyszałby np. podczas koncertu na żywo.

W 2015 roku zdecydowaliśmy, że to odpowiedni moment na założenie firmy YAYUMA i opatentowanie naszego odkrycia. Od tego czasu nieustannie pracujemy nad wdrożeniem technologii do życia codziennego, a także nad jej formalnym zabezpieczeniem. Dlatego też w 2020 roku udało nam się zdobyć patent w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Kolejnym przełomowym wydarzeniem było uzyskanie patentu w Chinach i Makau. Na tym nie poprzestajemy i działamy dalej!

Chcesz być na bieżąco - zapisz się do newslettera